brauks pārbaudīt suņus

Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs informēja, ka tuvākajā laikā sāks pārbaudīt, kā tiek pildīta prasība par suņu čipēšanu. Pēc nesenā gadījuma, kad klaiņojoši suņi saplosījuši vairākus desmitus dambriežu, tiks pievērsta pastiprināta uzmanība suņu čipēšanas prasībām visos Kuldīgas novada pagastos.

R.Gūtpelcs uzsver, ka noteikumi par dzīvnieku čipēšanu ir spēkā jau gadu, bet laukos čipētu dzīvnieku ir ļoti maz. Cilvēks uzņemas atbildību arī tad, ja sāk barot svešu, pieklīdušu suni.

Policijas darbinieki brauks uz viensētām un ar speciālu iekārtu noteiks vai suns ir čipēts. Jābūt arī dokumentācijai, ka suns reģistrēts. Ja tā nebūs, tātad likums nav pildīts un iestājas adiministratīvā atbildība.

  • Pirmajā reizē naudas sods par nečipētu suni ir no 7 līdz 210 eiro
  • Īpašniekiem tiks dots laiks suni čipēt un reģistrēt
  • Par atkārtotu pārkāpumu naudas sods sākas jau no 210 eiro (mazāks tas vairs nevar būt)

Jāpiebilst, ka pastāv iespējamība, ka zemienks var zaudēt lauku atbalsta dienesta palīdzību, ja viņa saimniecībā ir nečipēti un nereģistrēti suņi.

Ministru kabineta noteikumi Nr.491 Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība, teikts: mājas vai istabas dzīvniekam (Sunim) obligāti jābūt implantētai mikroshēmai, čipu ievada veterinārārsts, kurš dzīvnieku uzreiz ieraksta valsts vienotajā mājas dzīvnieku reģistrā, ja vaterinārāsts nevar reģistrēt, tad tas jādara īpašniekam pašam. Kaķus un mājas seskus čipēt nav obligāti.

Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrēšanas iespējas:

  • Pie veterinārārsta – parasti veic gan čipēšanu, gan reģistrāciju. Īpašnieks uzrāda savu personu apliecinošu dokumentu un mājdzīvnieka (lolojumdzīvnieka) pasi vai vakcinācijas apliecību. Suņa čipēšanas un reģistrēšanas izmaksas atkarīgas no katra veterinārārsta cenrāža.
  • Lauksaimniecības datu centra portālā ldc.gov.lv
  • Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv 
  • Elektroniski pirmreizējai suņu reģistrācijai jāiesniedz uz e-pastu: ldc@ldc.gov.lv Aizpildītu un parakstītu ar drošu elektronisko parakstu Jāpievieno arī:
  1. Mājas (istabas) dzīvnieka pases kopija: lapa ar ziņām par īpašnieku; pilni dati par dzīvnieku, lapa ar datiem par vakcināciju pret trakumsērgu (citas potes lūdzam nepievienot);
  2. Maksājumu apliecinošs dokuments – 3. 50 eiro (ar 07.10.2016.) par viena dzīvnieka reģistrāciju.   Maksājuma mērķis: Mājdzīvnieka reģistrācija (obligāti jānorāda dzīvnieka mikročipa numuru).

Mājdzīvnieka reģistrācija vienotajā valsts reģistrā ir maksas pakalpojums – vienreizēja maksa 3.50 eiro. Apmaksu veic pēc LDC sagatavotā rēķina.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *