Ķirbju svētki Virkas muižā

Kas tev labs izaudzis dārzā? Liels, skaists, kraupains un krāsains ķirbis?

Parādi to mums un padižojies ar savu lolojumu.

Rudenim iestājoties, Virkas muiža organizē ķirbju svētkus muižas dārzā.

Aicinām gan individuāli, gan kolektīvi piedalīties šajā notikumā, atnesot un parādot savu brangāk augušo ķirbi. Var likt lietā izdomu un radošumu arī izgrebjot  ķirbjus. Pasākuma mērķis ir vienkopus sapulcēt visus čaklākos novada ķirbju audzētājus un parādīt, ka dižākie, skaistākie un eksotiskākie ķirbji aug tepat pie mums un izdomu lidojums ir fantastisks.

Visi atnestie ķirbji piedalīsies konkursā, kuri pretendēs uz dažādām nominācijām, kā piemēram – mazdārziņa karalis, radošākais ķirbju grebums, apmeklētāju favorīts, eksotiskākais ķirbis, smagākais ķirbis utml.

Galvenā naudas balva smagākā ķirbja īpašniekam īpaši no Virkas muižas. Cik smags ķirbis, tik liela balva! Iespaidīgi, vai ne?

Nominācijās apbalvos arī Kuldīgas lielākie uzņēmēji – “BalticAgro” veikals lauksaimniekiem,  “ Silja” lauksaimniecības tehnika, “Amazone” un veikals “Agrotehnika”.

Pastāsti par notikumu draugiem, radiem un veidojam kopā lielāko ķirbju ekspozīciju Kurzemē.

Kad un kur?

No 7.oktobra atved savu ķirbi vai ķirbju grebumu uz Virkas muižas dārzu (Virkas iela 27, Kuldīga). Mūsu kolektīvs to sāks izkārto skaistā ekspozīcijā muižas dārzā. Ikviens interesents aicināts apskatīt ķirbjus klātienē un nobalsot par savu favorīta ķirbji.

Noslēguma pasākums 16.oktobrī Virkas muižas dārzā.

Kas notiks?

Noslēguma pasākumā spēkavīri svērs dižķirbjus, cilās tos un aicinās drosmīgākos un stiprākos apmeklētājus pārbaudīt savus spēkus.

Būs iespēja mieloties ar gardo ķirbju zupu, siltajiem dzērieniem un nogaršot dažādas  ķirbju kūkas, ko būs pagatavojušas Kuldīgas saimnieces.

Pasākuma galvenais viesis Gundega Neimane no Kurmāles pagasta, kas 2019 gadā izaudzēja vissmagāko ķirbi Latvijā -161,5 kg brangu. Redzēsim, ko Gundega būs izaudzējusi šoruden un vai kāds varēs to pārspēt? Mēģini!

Visus atnestos ķirbjus pēc pasākuma ziedosiem Kuldīgas novada ZOO sētām,  kurās mitinās daudz dažādu kārumnieku, kam ķirbis ir īstena delikatese.

Ceram uz rudenīgi krāsainu un sausu dienu, jo noslēguma pasākums notiks ārā. Lietus gadījumā, noslēguma pasākums notiks āra teltī ar jumtu – turpat blakus muižai.

Pasākumā tiks ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi.

—-

Informāciju sagatavoja Līga Veide, papildus detaļas par piedalīšanos  var iegūt rakstot liga@virkasmuiza.lvvai zvanot 29836631. Paldies un uz drīzu satikšanos.